Balet

Ruch, wdzięk, wyobraźnia. Zapraszamy do świata baletu

Balet to sztuka. Wzrusza, rozbudza wyobraźnię i uczy na wiele sposobów. Tańcem można przedstawić całą paletę emocji, a baletnice zachwycają gracją w każdym ruchu. Tego wszystkiego można się nauczyć. Na zajęciach baletowych ćwiczymy podstawowe techniki tańca klasycznego i estetyki poruszania się, a wzmacniająca atmosfera buduje u dzieci pewność siebie.

Bliżej sztuki

Uczymy podstawowych technik tanecznych, a klasyczny balet urozmaicamy elementami tańca jazzowego. Każde spotkanie składa się z rozciągania oraz nauki ruchów baletowych, przy drążku oraz na środku sali. Zajęcia są rekreacyjne, co oznacza, że dzieci mają przy tym dużo zabawy i zero presji.

Zajęcia baletowe pomagają dzieciom korygować postawę, nabierać wdzięku oraz wzmacniać mięśnie i kształtować smukłą sylwetkę. Ćwiczymy balet przy akompaniamencie muzyki, również klasycznej, dzięki temu dzieci także uwrażliwiają się na piękno i otwierają na sztukę. Regularne treningi budują samoświadomość małych tancerzy, poprawiają koncentrację i wspierają w twórczym wyrażaniu emocji.

Podstawy baletu

Dzieci uczą się podstawowych technik tańca klasycznego, w tym m.in. kombinacji kroków, ruchów rąk i ustawienia ciała. Z czasem ruchy małej baletnicy i tancerza baletu nabierają coraz więcej zwiewności.

Skoki

To dopiero zabawa! Długie, wysokie, w miejscu – to dopiero początek. Ćwiczenia skoków to świetny sposób na rozładowanie energii, rozwój kondycji i koordynacji, a także ważny element zajęć baletowych.

Piruety

Znak rozpoznawczy tańca baletowego. Nauka poprawnego wykonania piruetów to spora lekcja pokory, bo wymaga balansu ciała i koordynacji. Ćwiczenia ubrane w elementy zabawy są czystą przyjemnością.

Taniec jazzowy

Afrykańskie korzenie jazzu widać w dynamicznych i przestrzennych choreografiach, a opanowanie podstaw baletu nadaje tańcu jazzowemu eteryczności. To świetny sposób na rozwój psychoruchowy.

Zajęcia dla każdego

Udział w zajęciach baletowych może wziąć każda dziewczynka od 5 do 12 roku życia - bez względu na uwarunkowania fizyczne i poziom sprawności. Doświadczone trenerki dopasowują ćwiczenia do umiejętności i możliwości dzieci oraz pomagają się rozwijać. Zapraszamy na bezpłatne lekcje pokazowe!

ZAPISY

Regulamin Kwitniewska Gym

Zasady fair play są nam bliskie także za salą treningową. Dlatego regulamin naszego klubu jest krótki i zrozumiały.

Zgody i oświadczenia opiekunów

Bo komfort i dobre samopoczucie dziecka są kluczowe do tego, by miało satysfakcję z treningów i złapało sportową pasję.

Ubezpieczenie NNW dla dziecka

Do nieszczęśliwego wypadku może dojść wszędzie, także w czasie uprawiania sportu. Dlatego dziecko musi być ubezpieczone.

Kilka formalności

Bezpieczeństwo i dobro podopiecznych to nasz priorytet. Musimy mieć pewność, że dziecko na pewno może wziąć udział w treningach. Dlatego przed zapisaniem na zajęcia prosimy każdego opiekuna o zapoznanie się i akceptację regulaminu naszego klubu oraz oświadczenie, że u podopiecznej nie stwierdzono żadnych przeciwwskazań zdrowotnych do udziału w zajęciach. Prowadzone przez nas ćwiczenia są przystępne dla dzieci i młodzieży o różnych poziomach sprawności i dostosowane do ich aktualnych możliwości, ale ewentualne wątpliwości z pewnością rozwieje pediatra.