Cheerleading

Taniec, dynamika, współpraca. Cheerleading to więcej niż kibicowanie

Akrobatyczne figury, zgranie drużyny, a także uśmiech, wytrzymałość i pewność siebie. Drużyna jest tak mocna, jak każda zawodniczka z osobna, dlatego mocny nacisk kładziemy na współpracę i wzajemne wsparcie. I w tym tkwi piękno cheerleadingu. To dużo pracy i ciężkich ćwiczeń, ale to również dobra zabawa i rozwój, którego efekty widać z treningu na trening.

Jesteśmy jedną drużyną

Każde zajęcia to nauka kolejnej sekwencji autorskiej choreografii. Uczymy m.in. się akrobatycznych figur, przerzutów i wyskoków, które razem tworzą imponującą całość. Z dumą prezentujemy naszą pracę na zawodach i mistrzostwach.

Ćwiczenia i intensywność treningu dopasowane są do wieku dziewczynek. Takie treningi pozytywne wpływają na rozwój fizyczny dziecka, w tym m.in. prawidłową postawę i kondycję. Ale cheerleading to przede wszystkim praca w grupie, dlatego wierzymy w moc koleżeństwa i wzajemnego wsparcia. Dziewczynki zyskują dobre przyjaciółki, a także pewność siebie, poczucie własnej wartości, systematyczność i autodyscyplinę.

Skoczność

Skoki to jeden z podstawowych elementów cheer, więc będzie ich dużo. Znamy wiele gier i lubimy się bawić, dzięki czemu zajęcia są ciekawe! To też świetny sposób na pozytywne rozładowanie energii.

Akrobatyka

U podstaw tego, co w cheeleadingu najbardziej widowiskowe, jest akrobatyka. Dziewczynki uczą się wszelkich figur u piramid pod okiem doświadczonych trenerek, dzięki czemu zajęcia są ciekawe, efektywne i bezpieczne.

Współpraca

Umiejętność pracy w zespole to jedna z najważniejszych kwestii, której uczy się cheerleaderka. Empatia i bezinteresowna pomoc nie ograniczają się do sali treningowej, bo po prostu wchodzą w nawyk.

Rozciąganie

Treningi taneczne w połączeniu z właściwymi ćwiczeniami rozciągającymi daje świetne efekty i dobrą zabawę. Warto, bo rozciąganie poprawia sylwetkę oraz rozluźnia mięśnie, co dobrze działa też na samopoczucie.

Otwarty nabór dla najmłodszych

Prowadzimy trzy drużyny cheerleaderek. Ponieważ to zajęcia wyczynowe, nastawione na przygotowanie do zawodów i mistrzostw, zapraszamy do zespołów dziewczyny, które mają za sobą doświadczenia taneczne. Najmłodsze chętne (5-7 lat) mogą jednak nauczyć się pierwszych kroków cheer w naszej grupie naborowej. Zapraszamy na bezpłatne zajęcia pokazowe!

ZAPISY

Regulamin Kwitniewska Gym

Zasady fair play są nam bliskie także za salą treningową. Dlatego regulamin naszego klubu jest krótki i zrozumiały.

Zgody i oświadczenia opiekunów

Bo komfort i dobre samopoczucie dziecka są kluczowe do tego, by miało satysfakcję z treningów i złapało sportową pasję.

Ubezpieczenie NNW dla dziecka

Do nieszczęśliwego wypadku może dojść wszędzie, także w czasie uprawiania sportu. Dlatego dziecko musi być ubezpieczone.

Kilka formalności

Bezpieczeństwo i dobro podopiecznych to nasz priorytet. Musimy mieć pewność, że dziecko na pewno może wziąć udział w treningach. Dlatego przed zapisaniem na zajęcia prosimy każdego opiekuna o zapoznanie się i akceptację regulaminu naszego klubu oraz oświadczenie, że u podopiecznej nie stwierdzono żadnych przeciwwskazań zdrowotnych do udziału w zajęciach. Prowadzone przez nas ćwiczenia są przystępne dla dzieci i młodzieży o różnych poziomach sprawności i dostosowane do ich aktualnych możliwości, ale ewentualne wątpliwości z pewnością rozwieje pediatra.