Gimnastyka

Rozciąganie, choreografie, zabawa. Gimnastyka jest dla każdego

Gimnastyka to bardzo widowiskowa dyscyplina sportowa. To definicja zręczności, sprawności, a także gracji i wyczucia rytmu. W naszym klubie sportowym również świetna zabawa! Specjalnie dopasowane, rekreacyjne zestawy ćwiczeń dają dzieciom dużo radości, wspierają prawidłową postawę i rozwijają sportowego ducha. Motywujemy małych sportowców do rozwijania pasji oraz przygotowujemy do występów na scenie.

Rozwój na wiele sposobów

Gimnastyka rekreacyjna w naszym klubie to połączenie klasycznej dyscypliny z elementami akrobatyki i podstaw baletu w swobodnej atmosferze. Stawiamy na dobry kontakt z dziećmi i między dziećmi oraz pozytywne wzmacnianie w rozwoju. Lubimy wspólną zabawę, dzięki czemu rozciąganie i nauka choreografii przychodzi podopiecznym łatwo i z przyjemnością.

Ćwiczenia gimnastyczne mogą wyglądać na trudne, ale w rzeczywistości dzieci świetnie sobie z nimi radzą. Są w końcu bardziej podatne na rozciąganie niż dorośli, a regularne treningi rozwijają pamięć mięśniową i korygują postawy. Dzięki gimnastyce dzieci ćwiczą koordynację i są bardziej świadome swoich ruchów. Poza wieloma korzyściami, jakie młodym sportowcom daje ruch, gimnastyka rozwija także psychikę maluchów. Skuteczniej się koncentrują, przełamują wszelką nieśmiałość i rozbudzają pewności siebie.

Akrobatyka

Regularne rozciąganie i praca nad elastycznością dają imponujące rezultaty. Dzieci szybko osiągają progres, a wykonując właściwie dobrane ćwiczenia pod okiem wykwalifikowanych, trenerek mają przy tym masę frajdy!

Praca z przyborem

Skakanki, maczugi, wstążki, piłki i obręcze świetnie urozmaicają zabawę na zajęciach, ale także angażują do pracy wszystkie partie mięśni. Dzięki temu treningi są ciekawe oraz przynoszą efekty – właściwą postawę i ukształtowaną sylwetkę.

Elementy baletowe

Podstawowe techniki baletowe nauczane w trakcie zabawy wspierają rozwój mięśni, estetyki ruchu u dzieci… oraz wyobraźni. Dzieci podczas tańca mogą być, kim chcą. Balet to także sztuka, która rozbudza w dzieciach wrażliwość.

Choreografie

Taniec to czysta radość, a wprowadzenie do zajęć naukę kolejnych partii choreografii sprawia, że u dzieci rozbudza się ciekawość i chętnie przychodzą na kolejne zajęcia. Podopieczni mogą z czasem pokazać swoje umiejętności na scenie.

Zajęcia dla wszystkich

Gimnastyka jest dla wszystkich chętnych od 5 do 16 roku życia. Zapraszamy dziewczynki na wspólne treningi - bez względu na uwarunkowania fizyczne i poziom sprawności. Dbamy o przyjazną atmosferę na sali, dzięki czemu dziecko rozwija się na wiele sposobów. Zapraszamy na bezpłatne lekcje pokazowe!

ZAPISY

Regulamin Kwitniewska Gym

Zasady fair play są nam bliskie także za salą treningową. Dlatego regulamin naszego klubu jest krótki i zrozumiały.

Zgody i oświadczenia opiekunów

Bo komfort i dobre samopoczucie dziecka są kluczowe do tego, by miało satysfakcję z treningów i złapało sportową pasję.

Ubezpieczenie NNW dla dziecka

Do nieszczęśliwego wypadku może dojść wszędzie, także w czasie uprawiania sportu. Dlatego dziecko musi być ubezpieczone.

Kilka formalności

Bezpieczeństwo i dobro podopiecznych to nasz priorytet. Musimy mieć pewność, że dziecko na pewno może wziąć udział w treningach. Dlatego przed zapisaniem na zajęcia prosimy każdego opiekuna o zapoznanie się i akceptację regulaminu naszego klubu oraz oświadczenie, że u podopiecznej nie stwierdzono żadnych przeciwwskazań zdrowotnych do udziału w zajęciach. Prowadzone przez nas ćwiczenia są przystępne dla dzieci i młodzieży o różnych poziomach sprawności i dostosowane do ich aktualnych możliwości, ale ewentualne wątpliwości z pewnością rozwieje pediatra.