Trenerzy

Poznaj nas, kadrę klubu sportowego Kwitniewska GYM

Łączy nas miłość do sportu, a także zapał do pracy z dziećmi i młodzieżą. Pomagamy odkrywać zainteresowania, uczymy właściwych technik sportowych oraz wspieramy w rozwoju talentów. Zapraszamy na wspólne treningi baletu, gimnastyki i cheerleadingu!

Anna Kwitniewska

Założycielka szkoły Kwitniewska GYM, gdzie także uczy dzieci gimnastyki. Doktorantka Uniwersytetu Otto-von-Guericke w Magdeburgu, wykładowca Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku (w latach 2005-2015), z bogatym życiem sportowym i artystycznym: reprezentowała Polskę na Igrzyskach Olimpijskich w Atlancie, zdobyła kwalifikacje na Igrzyska Olimpijskie w Sydney, kilkanaście lat pracowała w Kadrze Narodowej, zdobyła wicemistrzostwo Polski w Fitnessie Gimnastycznym na zawodach Polskiego Związku Kulturystyki, Fitness i Trójboju Siłowego. Ponadto występowała jako tancerka m.in. w teatrze akrobatycznym oraz w Teatrze Muzycznym. Była trenerką młodzieżowych klubów sportowych oraz pedagogiem Międzynarodowego Festiwalu Tańca. Finalistka popularnego programu „Mam Talent”.

 • trenerka personalna i interpersonalna
 • przygotowuje fizycznie, motorycznie i gimnastycznie zawodowych sportowców
 • choreografka przedstawień artystycznych i tanecznych
 • doświadczona w pracy z dziećmi i młodzieżą

Anna Pietruszewska

Doświadczenie baletowe zdobywała na scenie, grając w uznanych sztukach Opery Bałtyckiej w Gdańsku: Jeziorze Łabędzim, Królewnie Śnieżce, Don Kichocie oraz Dziadku do Orzechów. Uczyła się tańca w Ogólnokształcącej Szkole Baletowej w Gdańsku. Pochodzi z wielopokoleniowej rodziny artystycznej. Pasję do tańca przekazała także swojej córce. Lata treningów, wsparcia w przygotowaniu do zawodów, projektowaniu kostiumów oraz selekcji muzyki, pozwoliły w niej odkryć miłość do pracy z najmłodszymi sportowcami. Kolejne trenerskie doświadczenia połączyły ją z klubem Kwitniewska GYM, gdzie od kilku lat prowadzi zajęcia dla dzieci.

 • doświadczona trenerka
 • absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Gdańsku.
 • tancerka Opery Bałtyckiej w Gdańsku
 • trenerka Gwiazdeczek i Promyczków w Kwitniewska GYM

Oliwia Peplińska

Taniec współczesny doskonaliła m.in. na deskach Sopockiego Teatru Tańca, gdzie występowała m.in. w spektaklu „Nie rób scen”. Karierę sportową rozpoczęła od gimnastyki artystycznej, która towarzyszy jej do dziś. Świetnie łączy obie dyscypliny, urozmaicając zajęcia gimnastyki w Kwietniewska GYM. Jest także doświadczoną cheerleaderką. Wywalczyła w tej dyscyplinie kilka tytułów mistrza oraz wicemistrza Polski. Reprezentowała kraj na Mistrzostwach Europy oraz na Mistrzostwach Świata w Stanach Zjednoczonych. Pierwsze trenerskie szlify zdobyła na szkoleniach rekomendowanych przez Polski Związek Cheerleadingu oraz Polską Federację Tańca. Miłość do cheerleadingu odkryła pod skrzydłami Anny Kwitniewskiej, przez wiele lat trenując w jej grupie wyczynowej. Doskonale zna więc emocje, radości i problemy zawodniczek, stąd świetnie dogaduje się z dziećmi.

 • mistrzyni Polski i reprezentantka na Mistrzostwach Świata
 • solistka Sopockiego Teatru Tańca
 • cheerleaderka z krwi, kości i miłości
 • kiedy nie tańczy – śpiewa. To jej druga pasja

Nina Kapałka

Asystentka trenerki. Nina, choć najmłodsza w kadrze Kwitniewska GYM, ma już ponad 10 lat doświadczenia w tańcu profesjonalnym. Zaczynała życie sportowca od gimnastyki artystycznej i sportowego tańca nowoczesnego, by w końcu odnaleźć swój własny styl. Dziś najchętniej tańczy choreografie współczesne i modern. Regularnie bierze udział w warsztatach i w szkoleniach na trenie całego kraju, by rozwijać swoje umiejętności taneczne i trenerskie. Na koncie ma także wiele sukcesów sportowych, a na co dzień uczy się w Sopockiej Akademii Tenisowej.

Maciej Zalewski

Jest absolwentem AWFiS w Gdańsku. Od 14 lat trenuje tricking i akrobatykę. Wiele razy stawał na podium Mistrzostw Polski w XMA i trickingu. Do dziś czynnie uprawia te dyscypliny i występuje w Teatrze Muzycznym w Gdyni. Dodatkowo pasjonuje się przygotowaniem motorycznym i treningiem siłowym, jest trenerem personalnym.

 • trener personalny
 • mistrz Polski w trickingu i akrobatyce
 • występuje w Teatrze Muzycznym w Gdyni

Katarzyna Bork

Katarzyna Bork Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku. Czynny nauczyciel i trener w szkole sportowej Olimpijczyk w Gdańsku. Trener II klasy gimnastyki sportowej. Od najmłodszych lat Jej pasją był taniec nowoczesny (hip-hop, dancehall, krumping). Obecnie prowadzi zajęcia z każda grupą wiekową na różnych poziomach zaawansowania. Dodatkowo Jej pasją są sporty siłowe i wodne- zdobyła II miejsce na międzyuczelnianych Mistrzostwach Świata w Smoczych Łodziach. Prowadzi treningi personalne oraz zajęcia Fit Kid.

 • Nauczyciel i trener w szkole sportowej
 • Pasjonatka tańca nowoczesnego
 • Trener personalny